14 października w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wzięli w niej udział wszyscy pracownicy przedszkola. Spotkanie przygotowały dzieci z wszystkich grup wiekowych. Wystąpiły nawet Krasnale z najstarszej grupy wczesnoprzedszkolnej.

Dzieci podziękowały Pani dyrektor, nauczycielkom, opiekunkom oraz pracownikom administracji i obsługi za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Poprzez wiersze, piosenki oraz życzenia wyraziły swoją wdzięczność za codzienną opiekę nad nimi, za trud, cierpliwość, miłość i poświęcenie. Były też upominki i głośne 100 lat!!!

Za oknami jesień w pełnej krasie, czasem świeci słońce, niekiedy pada deszcz, wiatr harcuje i rozwiewa kolorowe liście. Nie można zapomnieć, że ta pora roku przynosi nam w darze wyjątkowe podarunki. W minionych tygodniach dzieci z grupy „Motylki” poznawały jesienne dary sadu, ogrodu, lasu i parku. Wykorzystywały materiał przyrodniczy -liście, kasztany, żołędzie - do zabaw i prac plastycznych. Ostatnio, przedszkolaki poszerzały także swoją wiedzę na temat sposobów przygotowywania się zwierząt leśnych do zimy. Z wielkim zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną pt: „Co to jest las”. Poznały rolę drzew w przyrodzie i życiu człowieka, a ramach obchodów Święta Drzewa , które przypada 10 października, ułożyły na dywanie wieeeelkie drzewo z kasztanów, a także wykonały piękny plakat przedstawiający jesienne drzewo.

Informujemy wszystkich rodziców, że w dniu 17 października (czwartek) od godziny 8:00 wykonywane będą zdjęcia wszystkim dzieciom przed uroczystością PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA. Prosimy o odświętny ubiór dziecka.

Zdjęcia w postaci dyplomów zostaną wręczone dzieciom podczas uroczystości przedszkolnej w dniu 28 października..

20 września w naszym przedszkolu odbył się Dzień Przedszkolaka. Muzyka, gwar i śmiech rozbrzmiewały od samego rana. Po śniadaniu, w doskonałych humorach oraz po krótkim wprowadzeniu i wyjaśnieniu dzieciom celu spotkania „Misie” i „Motylki” przeszły do sali „Stokrotek”, a „Skrzaty”, „Promyki” i „Stokrotki” spotkały się w holu przedszkola. Było mnóstwo atrakcji, zabaw ruchowych, sprawnościowych, piosenek, zabaw z chustą animacyjną. Były też tańce przy znanych przebojach. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Nie zabrakło także życzeń, które wychowawczynie złożyły swoim wychowankom. Był to bardzo miły i słodki dzień, bowiem każda grupa otrzymała koszyk słodkich niespodzianek.

Z okazji Dnia Przedszkolaka, życzymy Wam drogie Dzieci, aby uśmiech zawsze gościł na waszych twarzach, każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Niech Wasze marzenia się spełniają !!!