Po wielu latach aktywnej działalności na rzecz promocji zdrowia, prowadzeniu zajęć z edukacji zdrowotnej oraz spełnieniu określonych kryteriów nasze przedszkole otrzymało Wojewódzki Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie przyznany przez Zespół Wspierający Przedszkola i Szkoły Promujące Zdrowie .

Przedszkole Promujące Zdrowie, to placówka, która w szczególny sposób promuje zdrowy styl życia wśród dzieci, wyposaża wychowanków w wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania wyborów dla poprawy własnego zdrowia, kształtuje w dzieciach poczucie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych, prowadzi wszechstronną edukację zdrowotną, włącza także rodziców i społeczność lokalną.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za wspieranie działań prozdrowotnych naszego przedszkola i zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z całości naszych działań prozdrowotnych.

SPRAWOZDANIE images/dokumenty/PP7_Kluczbork_Sprawozdanie_1-skompresowany_1.pdf

Prosimy rodziców o zapoznanie się z ofertą ubezpieczenia NNW Towarzystwa Ubezpieczeniowego UNIQA  - dla dzieci i młodzieży na rok szkolny 2020/2021. Jest to oferta firmy, która w bieżącym roku szkolnym ubezpieczała dzieci z naszej placówki.

Przypominamy, że ubezpieczenie jest dobrowolne i to rodzice decydują o wyborze danej firmy i oferty.

Chętnych rodziców, po ewentualnej decyzji o wyborze firmy, zapraszamy na wrześniowe zebranie w przedszkolu. O wszelkich zmianach w tym temacie, będziemy Państwa informować na stronie internetowej przedszkola.

images/dokumenty/ULOTKA_NNW_UNIQA_-_SUPRA_BROKERS_2020_2021.pd

images/dokumenty/oferta_NNW_na_rok_2020_2021.pdf

Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę życząc, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Naszym przedszkolakom życzymy, aby nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń. Korzystajcie z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się wspaniale na złocistych plażach, w górach czy nad jeziorami. Wierzymy, że wkrótce wszyscy spotkamy się w przedszkolu zdrowi, wypoczęci i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

Do miłego zobaczenia !

Dyrekcja i Pracownicy Przedszkola

W myśl zasady „Na wakacjach bawimy się wesoło, ale bezpiecznie” zachęcamy Rodziców do odwiedzenia strony Ministerstwa Edukacji Narodowej i zapoznanie się z Poradnikiem Bezpiecznego Wypoczynku.

25 czerwca w grupie „Promyki” odbyło się pożegnanie 6 latków.

W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania przedszkola z powodu COVIT19 uroczystość odbyła się w bardzo ograniczonym gronie. Na spotkanie przybyły dzieci z jednym Rodzicem. Miłych gości przywitała pani dyrektor Jadwiga. M. Podziękowała Rodzicom za współpracę , ciężką pracę dzieci i poprosiła by absolwenci pamiętali o przedszkolu i paniach, a wszystko to co było ich marzeniem spełniło się w całości. Podziękowała również za pracę nauczycielkom Annie S, Magdalenie S, pani katechetce Marii B. Życzyła również wszystkim spokojnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Nauczycielki grupy podziękowały dzieciom za wspaniałą pracę, a rodzicom za bardzo dobrą współpracę. Życzyły dzieciom samych szóstek w szkole, a nadchodzące wakacje aby były radosne, ciekawe, słoneczne, a przede wszystkim bezpieczne. By sprzyjały poznawaniu ciekawych miejsc i zawieraniu nowych przyjaźni, były czasem zasłużonego i efektywnego wypoczynku. Na pamiątkę lat spędzonych w przedszkolu dzieci otrzymały dyplomy i książki.

W związku z zaistniałą sytuacją, niestety nie odbyła się część artystyczna w wykonaniu dzieci. Jednak Rodzice zrobili p. dyrektor i nauczycielkom miłą niespodziankę . Milenka, Natalia i Maja podziękowały im recytując wiersz tak, że wszystkim zakręciła się łezka w oku. Mama Milenki w imieniu wszystkich Rodziców podziękowała paniom za pracę z dziećmi i współpracę z nimi.

Jeszcze raz życzymy naszym absolwentom .....by nauka szła jak z płatka,

żeby tyle było szóstek, ile pszczół na polnych kwiatkach.

Żeby pochwał było tyle, ile szyszek w gęstym borze. Żeby w szkole było milej niż nad rzeką lub nad morzem.

Dziś Dzień Ojca.

Z tej okazji składamy wszystkim Tatom, Tatusiom, Ojcom, Tatulkom i Ojczulkom najserdeczniejsze życzenia spełnienia marzeń, wielu powodów do radości każdego dnia i dumy ze swoich pociech.

Ciekawostka.

Dzień Ojca po raz pierwszy świętowano w Stanach Zjednoczonych w czerwcu 1910 roku. Inicjatorką obchodów była Louise Smart Dodd, która w ten sposób pragnęła uczcić pamięć swojego ojca, który po śmierci żony wychowywał samotnie szóstkę dzieci. Pierwotnie uroczystość miała odbyć się 5 czerwca w rocznicę jego śmierci, jednak nie zdążono z przygotowaniami, więc odbyła się ona 19 czerwca.

Z czasem dzień ten zyskał popularność w całych Stanach. W 1924 roku prezydent USA Calvin Cooldige zaakceptował oficjalnie to święto, a w 1966 ustalono termin obchodów na trzecią niedzielę czerwca.

W Polsce Dzień Ojca obchodzony jest od 1965roku- 23 czerwca. W pozostałych krajach data święta taty jest zróżnicowana. W wielu krajach o tradycji katolickiej (Włochy, Hiszpania) obchodzi się je 19 marca, w dzień świętego Józefa. Na Litwie jest to pierwsza niedziela czerwca, a w Austrii druga. Niemcy świętują w dzień Wniebowstąpienia Jezusa tj. 39. dnia po Niedzieli Wielkanocnej.