W środę 27 marca nasze przedszkole odwiedził Zajączek Wielkanocny. Po śniadaniu przedszkolaki razem z Paniami udali się do ogrodu przedszkolnego. Dzieci zaglądały w każdy zakamarek wkoło przedszkola szukając z niecierpliwością upominków. Szukały bardzo długo i w końcu znaleźli zajączkowe niespodzianki ukryte w różnych miejscach. Prezenty od Zajączka - wielkanocne niespodzianki sprawiły dzieciom wiele radości smile

XIV QUIZ  PRZYRODNICZO -EKOLOGICZNY „ZIELONA DŁOŃ”

20 marca w holu naszego przedszkola odbył się XIV GMINNY QUIZ PRZYRODNICZO – EKOLOGICZNY pod hasłem „Co w trawie piszczy?”. Wzięły w nim udział czteroosobowe zespoły przedszkolaków z siedmiu przedszkoli naszej gminy P1, PP2, PP5, PP7, PP8, PP Bogacica, PP Kuniów oraz zaproszeni goście: zastępca burmistrza Pan Roman Kamiński, Pani dyrektor Jadwiga Mączka, Pani Ewa Stala z Sanepidu, Pani Agnieszka Bandurowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kluczborku, Pani Jolanta Wielgosz-Czysty z Wydziału Ochrony Środowiska oraz Panie dyrektorki z  przybyłych przedszkoli. Wszystkich uczestników Quizu w naszym przedszkolu przywitała nowa Pani dyrektor Angelina Sarnowska.

Na wiosenną łąkę zaprosiły nasze przedszkolaki Pani Dorota -Biedronka i Pani Małgorzata-Pszczółka, na której przy dźwiękach wiosennych piosenek wspaniale się bawiły rozwiązując kolejne zadania naszego quizu. Wszystkie przedszkolne drużyny doskonale wiedziały "co w trawie piszczy?" zdając test zielonej łapki. Pszczółka i Biedronka zbierając informacje nie mogły się nadziwić jak dużą wiedzę przyrodniczą o mieszkańcach łąki mają dzieci. Nad wiosenną łąkę przyleciały i zatańczyły  motylki do piosenki „ Kolorowe motyle”, swój występ zaprezentowały dziewczynki z grupy o nazwie „ Motylki”. Przedszkolne drużyny mogły sprawdzić się również w konkurencji sportowej, gdzie jako pszczółki zbierały nektar z kwiatków, potem miło było odpocząć zajadając pyszny deserek. Niespodzianką dla dzieci i gości była wizyta Pani Wiosny, która przyniosła w koszyczku czekoladowe jajeczka. Za Panią Wiosną na łące pojawiło się wiele owadów i innych mieszkańców za sprawą wykonanych przez nasze przedszkolaki prac z rolek papierowych. Dzieci wykazały się pomysłowością, talentem plastycznym i kreatywnością. Pod koniec quizu każda drużyna zaprezentowała swoje owady i zwierzątka na makiecie łąki, która będzie ozdobą przedszkolnego holu.

Nad przebiegiem naszego Quizu czuwało jury, które przyznawało motylkowe punkty za dobrze wykonane zadanie. Okazało się, że wszystkie drużyny otrzymały tyle samo punktów i wypadły wspaniale. BRAWO DZIECI!! Każda przedszkolna drużyna otrzymała dyplomy i upominki. Przedszkolakom bardzo podobała się nasze spotkanie oraz otrzymane prezenty, już czekają na kolejną wiosenną imprezę w naszym przedszkolu.

Wśród zaproszonych gości obecny był zastępca burmistrza Pan Roman Kamiński, który podziękował za udział w tak udanej imprezie, pogratulował przedszkolakom dużej wiedzy dotyczącej znajomości wyglądu i trybu życia mieszkańców łąki. Pan Kamiński złożył wszystkim życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, a dzieci otrzymały czekoladowe jajeczka niespodzianki od zajączka.

W trakcie quizu rozstrzygnięto także ogłoszony wcześniej przez nasze przedszkole Gminny Konkurs Plastyczny pod hasłem „ Co w trawie piszczy?”. Koordynatorkami konkursu były Pani Kinga Krupa, Pani Małgorzata Cyga, Pani Natalia Filarska oraz Pani Katarzyna Woźniak.  Dziękujemy przedszkolakom, za kolorowe i pomysłowe  prace plastyczne, które można oglądać na wystawie w holu przedszkola. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni i otrzymali dyplomy i okolicznościowe upominki.

Dziękujemy gościom i wszystkim przedszkolakom za świetną zabawę

i zapraszamy do udziały w następnym Quizie za rok!!!

W dniu 14.03.2024 odbył się Logopedyczny Konkurs Recytatorski dla dzieci w wieku przedszkolnym z powiatu kluczborskiego zorganizowanym przez

Publiczne Przedszkole nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Cz. Janczarskiego w Kluczborku.

Celami konkursu były:

Kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich.

Popularyzacja twórczości polskich poetów oraz zainteresowanie dzieci poezją.

Promowanie kultury żywego słowa wśród dzieci.

Wspieranie uzdolnień i pomoc w rozwijaniu zainteresowań uczniów.

Rozwijanie prawidłowej artykulacji u dzieci.

Pokonywanie tremy podczas wystąpień przed publicznością.

Nasze przedszkole reprezentowała Martynka , która pięknie wyrecytowała wiersz pt: " Żabka" i tym samym zdobyła I miejsce.wink

Wszyscy uczestnicy popisali się niesamowitym talentem recytatorskim , świetną pamięcią  i odwagą.

Była to świetna zabawa w przemiłej atmosferze!

Serdecznie gratulujemy PP2 organizacji  Konkursu i dziękujemy za wspaniałą zabawę.