Jesień w grupie "Motylki"

Za oknami jesień w pełnej krasie, czasem świeci słońce, niekiedy pada deszcz, wiatr harcuje i rozwiewa kolorowe liście. Nie można zapomnieć, że ta pora roku przynosi nam w darze wyjątkowe podarunki. W minionych tygodniach dzieci z grupy „Motylki” poznawały jesienne dary sadu, ogrodu, lasu i parku. Wykorzystywały materiał przyrodniczy -liście, kasztany, żołędzie - do zabaw i prac plastycznych. Ostatnio, przedszkolaki poszerzały także swoją wiedzę na temat sposobów przygotowywania się zwierząt leśnych do zimy. Z wielkim zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną pt: „Co to jest las”. Poznały rolę drzew w przyrodzie i życiu człowieka, a ramach obchodów Święta Drzewa , które przypada 10 października, ułożyły na dywanie wieeeelkie drzewo z kasztanów, a także wykonały piękny plakat przedstawiający jesienne drzewo.