Wizyta "Stokrotek" w szpitalu VITAL MEDIC

W bieżącym roku szkolnym w grupie "STOKROTKI" będzie realizowany projekt edukacyjny "Kim zostanę, kiedy dorosnę?" Projekt ma na celu poszerzenie wiedzy i zainteresowań dzieci na temat wybranych zawodów oraz uświadomienie znaczenia pracy w życiu człowieka.

Pierwszym zawodem, który poznali nasi wychowankowie jest rehabilitant.

W związku z tym zostaliśmy zaproszeni do gabinetu rehabilitacyjnego nowoczesnego szpitala VITAL MEDIC w Kluczborku. Po przywitaniu przez Panią Justynę i obejrzeniu sali, dzieci miały możliwość uczestniczenia w ćwiczeniach z wykorzystaniem sprzętu rehabilitacyjnego. Przechodziły przez mostek, po masującej macie,czołgały się przez materac. Następnie odwiedziliśmy gabinet lekarski. Pani doktor wyjaśniła dzieciom jak należy dbać o zdrowie. Kolejnym miejscem było spotkanie z Panią pielęgniarką, która pokazała jak wygląda badanie serca i mierzenie ciśnienia. Na koniec wizyty przedszkolaki otrzymały upominki i naklejkę dzielnego pacjenta.

Wizyta w szpitalu była doskonałą lekcją i sprawiła, że dzieci pozbędą się lęku przed badaniami, a zawód rehabilitanta może okaże się w przyszłości tym wybranym.