"Dla Niepodległej"

11 listopada, to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

15 listopada przedszkolaki uczciły to wydarzenie, przypomniały jakie bardzo ważne znaki powinien znać każdy Polak - pierwszy znak to hymn państwowy Mazurek Dąbrowskiego, w czasie którego należy zachować powagę i stać w pozycji na baczność. Ale to wiedzą wszystkie przedszkolaki. Drugim bardzo ważnym znakiem jest flaga Polski, o czym opowiedziała Natalia w wierszu „Barwy Ojczyste”.

Kacper zadał kilka pytań na które odpowiedź znały wszystkie dzieci, gdyż z ty ważnymi znakami dla Polaków zapoznały się poprzez wiersz pt. „Katechizm polskiego dziecka”.