Święto Pluszowego Misia

W naszym Przedszkolu 27 listopada królował pluszowy miś. Przedszkolaki w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś".

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona maskotka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. W przedszkolu jak co roku święto Pluszowego Misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego ulubionego misia.

W tym roku nasza uroczystość odbywała się z podziałem na dwie grupy: dzieci młodsze i starsze. Dzieci młodsze prezentowały swoje misie, opowiadały o nich, mówiły z jakich są bajek, odgadywały zagadki związane z misiami, recytowały wiersz o tym, jaki jest miś. Oczywiście nie zabrakło tańców i zabaw przy misiowej muzyce. Zabawa przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Dzieci starsze po zapoznaniu z historią powstania pluszowego misia, wysłuchały opowiadania o misiu. Potem rozpoczęła się wesoła zabawa. Była misiowa gimnastyka, zabawy z chustą animacyjną, wyliczanki, zagadki i tańce z misiem. Po wyczerpujących harcach dzieci lepiły misia z masy solnej. Dzień był wyjątkowy i na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.